מאמרים

מידע על תחומי הטיפול

סו ג'וק - העיקרון הבסיסי של השיטה

סו ג'וק היא שיטת טיפול שמבוססת על הרפואה הקוריאנית המסורתית. העיקרון הבסיסי של השיטה טוען כי תמונת כף היד הינה כתמונת מראה לגוף כולו. הרפואה הקוריאנית גורסת כי כאשר אנו סובלים מכאב מסוים, האיבר הכאוב שולח אותות אל כפות הרגליים והידיים שלנו (סו-יד וסו-רגל), כך שהן משקפות כל כאב שאנו חשים בגופנו, וגם את מיקומו ומקורו. על כף היד או הרגל מופיעה גם "נקודת ריפוי", מעין גביש הנוצר מיד עם הופעת הכאב.

 

הטיפול בסו ג'וק הוא רק חלק מרפואה מורכבת יותר שנקראת 'אונורי', שמשמעותה – 'אדם שיכול לעזור לעצמו'. זו רפואה שבמסגרתה האדם יכול לסייע לעצמו להתרפא ואף ללמוד לרפא אחרים, גם ללא הכשרה מוקדמת.

 

שילוב שיטת הסו-ג'וק כחלק מהטיפול הכללי מעצים את הרפלקסולוגיה, אם ע"י לחיצות בנקודות שונות בידיים וברגליים ואם ע"י דיקור במחטים מיוחדות ועדינות בנקודות שונות בגפיים.

 

אני מאמין כי מעורבות המטופל בהליך הטיפולי תורמת רבות להשגת תוצאה טובה. לפיכך, מתן תרגול עצמי אשר המטופל יכול לבצע בביתו, בין אם על ידי טבעת סוג'וק אשר משפרת את זרימת הדם בגפיים ובין על ידי הפעלת לחץ בנקודות יחודיות משולבות כחלק אינטגרלי מתוכנית הטיפול.

 

אני סבור כי שילוב העקרונות הרפלקסולוגים עם אלו של שיטת הסוג'וק מאפשרות מקסום תוצאות הטיפול, והפחתת כאבים באזורים שונים בגוף.

צרו קשר

טיפולי המגע המיוחדים שלי משלבים שיטות טיפול מגוונות היכולות להפחית באופן משמעותי את הכאב.

רפואה משלימה בחיפה - בקליניקה של בני למברגר ניתן לקבל טיפולי רפלקסולוגיה המשולבת עם שיאצו, טווינה, דיקור קוריאני (סוג'וק), פרחי באך, הילינג ועוד. כמו כן, אני מתמחה בטיפולי נר הופי לבעיות שונות באוזניים.

 

במקרים מסויימים, ניתן לתאם טיפולים בבית הלקוח.
 

© 2015 by Benny Lamberger - בני למברגר - רפואה אלטרנטיבית בחיפה |  עיצוב ובניית אתר: סטודיו תלתן

  • Facebook Basic Black
  • Google+ Basic Black