top of page

שיטות הטיפול

רפואה משלימה בחיפה (ואיזור הצפון)

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול עתיקה, בת כ-4500 שנה. תיעוד לשיטות טיפול הדומות במהותן לרפלקסולוגיה נמצא בסין ובמצרים העתיקה, בה נראה תיעוד בקברי הפרעונים של אנשים המטפלים ברגלים בצורה שנראית דומה להפליא לטיפול הרפלקסולוגי של ימינו. 

בתקופה המודרנית, היה זה ד"ר ויליאם פיצג'ראלד, רופא אף־אוזן־גרון, אשר יצר את המפה הרפלקסולוגית המקובלת כיום. לפי שיטה זו, ניתן לראות את כל איברי הגוף בכף הרגל (המהווה שיקוף של הגוף כולו). באמצעות התבוננות, לחיצות, מישוש ועיסוי המקום המבוקש ברגל (בעיקר בכף הרגל אך לעיתים גם בשוק), אפשר לאבחן ולטפל בליקויים במערכות הגוף השונות, להרגיע ולהקל במצבים שונים של כאב ובעיות אחרות.

שיאצו

פירוש המילה "שיאצו" הוא "לחץ של אצבע". השיטה התפתחה ביפן בתחילת המאה ה־20 בסביבה שבה חיו תושבי חוץ מהולנד, מה שהביא לשילוב של ידע שהיה קיים במזרח עם טכניקות מערביות. בשלב מאוחר יותר קשר אחד מתלמידיה, אדם בשם מסונגה, את השיאצו גם לאבחנה ולטיפול באמצעות אנרגיה ומרדיאנים.

 

מרידיאנים הם מסלולים אנרגטיים שדרכם זורמת האנרגיה בגוף. כשהם סובלים מעודף אנרגיה או מאידך מחוסר אנרגיה, האיזון בגוף מופר. כך למשל, לחץ או  טיפול שיאצו נועד לפתוח את החסימות, לשחרר את האנרגיה, לאזן את הגוף ועל ידי כך לשקם את התחושה ואת הבריאות הכללית.

טווינא

הטווינא היא שיטת פיזיותרפיה מסורתית, שמקורה בסין. 
זהו טיפול המתבצע על ידי מגע דינמי ואנרגטי. הטווינא משלבת טכניקות עיסוי לרקמות הרכות- השרירים והגידים, יחד עם אקו המתבצע פרסורה – לחץ סטטי בנקודות אנרגיה ספציפיות לאורך הגוף. עבור מי שמחפש רפואה משלימה בחיפה, מדובר בשיטה שכדאי להכיר.

דיקור קוריאני - סוג'וק

השימוש הבסיסי באקופונקטורה כולל החדרת מחט דקה מאוד במקומות ספציפיים בעור כדי לעורר גירוי בגוף, המביא בסופו של דבר לריפוי. לאחרונה נוספו אמצעים אחרים לעורר את נקודות הדיקור האלו, כמו לייזר, גירוי אלקטרוני, שימוש בזרעים, לחץ באמצעות האצבע ועוד. נקודות אלו נמצאות ליד קצה העצב. כשהעצב מגורה, הוא מעביר גירוי אלקטרוני דרך חוט השדרה והמוח לאזור החולה.

מערכת העצבים המרכזית שולטת על רוב התהליכים בגוף. מחקר מודרני הראה, שגירוי של מספר נקודות יוצר שחרור של חומר כימי ממערכת העצבים וממערכת ההפרשה ההורמונלית. חלק מהחומרים האלו כמו Encephacin  ו Endorphin חזקים פי 5,000 ועד 50,000 ממורפיום. חומרים אלו מיוצרים באופן טבעי בגוף האדם כמנגנון לשליטה בכאב.

פרחי באך

שיטת הטיפול בפרחי באך פותחה על ידי ד"ר באך, רופא הומאופת, באמצע שנות ה- 30  של המאה הקודמת.  ד"ר באך האמין שלמצבו הנפשי של האדם יש השפעה גדולה על מצבו הפיזי וכך גם על תהליך החלמתו. בעקבות מחקר ארוך, סיווג ד"ר באך 38 מצבים נפשיים – רגשיים שונים ולפיהם ייצר תמציות פרחים. תמציות פרחי באך עוזרות לטהר את הגוף מרעלים, לסלק רגשות שליליים ועוזרות לשנות ולשחרר תקיעות מנטאלית אשר משפיעה על התנהגותו ועל אופיו של האדם. התמציות מסייעות להתמודדות בכל תחומי החיים החל ממצבי לחץ דרך טראומות חדשות או ישנות, בדידות, פחד, חרדה, דיכאון, כעס, חוסר ביטחון עצמי, אשמה -  ועד מחלות פיזיות קשות.


בפגישה הראשונה עובר המטופל שאלון על ידי המטפל. לפי השאלון מתאים המטפל את התמציות למטופל  - המטפל יכול להחליט לטפל בתמצית אחת ספציפית או להרכיב פורמולה הבנויה מכמה תמציות. התמציות מתחברות ל"תדר אנרגטי" או "תדר רגשי" לפי התכונה או התפקיד שהן מייצגות.
התמציות עוזרות באיזון הגוף הרגשי, המנטאלי והפיזי.


פרחי באך עוזרים למטופל להתמודד עם הקשיים שעשויים להופיע בעקבות ההחלטה לשנות ולשפר את חייו. בנוסף, פרחי באך עוזרים למטופל "להיפטר" מתקיעות ומהתנגדויות אשר עלולות להפריע או לחבל בתהליך הטיפולי שאותו התחיל. פרחי באך מחזקים, מאזנים ומרגיעים את המטופל.

הילינג

הילינג, הוא דרך טיפול ברפואה אלטרנטיבית, באמצעותה  מרפאים חוליים וכאבים באמצעות מגע כפות הידיים או השראה ללא מגע ישיר כלל. לשיטה דמיון לשיטת הרייקי. המרפא מזהה קושי או חסם בשדה האנרגטי המקיף כל אדם ומטפל בו ישירות.

 

כשהאנרגיה זורמת באופן תקין אנו חשים בריאים, אך כשהיא נחסמת מתפתחת אצלנו מחלה כלשהי והגוף איננו יכול לתפקד כראוי. כדי לחזור ולהרגיש בריאים יש צורך לשחרר את האנרגיה התקועה שהפכה לבעיה פיזית. פעמים רבות נוצרים בגופנו קיבעונות אנרגטיים עקב רגשות או תחושות שאנו מדחיקים. מטרתו של הריפוי האנרגטי היא לאזן את הזרימה הנורמאלית של האנרגיה בגוף שייתכן ונתקעה או נחלשה כתגובה ללחצים ולנסיבות החיים

נר הופי

נר הופי היא שיטה טבעית, עתיקת יומין, לטיפול באוזן. נר הופי הינה שיטה פשוטה מאוד ויעילה שהיתה מקובלת בשבט ההופי האינדיאני. זהו גליל חלול העשוי בד כותנה, צמחי מרפא ושעוות דבורים\ פרופוליס.

נר ההופי עוזר לגוף לשקם או לשמור על הפעילות הטבעית של האוזן. ניתן למזער דלקות חוזרות ונשנות, עודף שעווה, גירוד,נוזלים או ירידה בשמיעה. השימוש בנר מומלץ בעיקר לסובלים מבעיות כרוניות באוזניים, לכאלו שסביבתם מלאה אבק, לאנשים המשתמשים במכשירי שמיעה או לאלו שצריכים לאזן לחצים באוזן הנוצרים כתוצאה מהפרשי גובה בטיסות או צלילה. שימוש על בסיס קבוע בנר הופי מונע יצירת פקקי שעווה ומחזק את ההגנה הטבעית של האוזן..

אוזן נקייה שווה גוף מאוזן.

Please reload

bottom of page